Vrátit se na Webový rozcestník

Dopravní obslužnost

Slevy na jízdném od 1. září 2018

1.9. 2018 vstoupil v platnost nový tarif Dopravy Ústeckého kraje. Hlavní změnou je zanesení nových slev nařízených státem, tedy pro děti do 18 let (6 – 18 let), studenty do 26 let (18 – 26 let) a seniory nad 65 let dosahuje sleva nově na 75 % z obyčejného jízdného. Ústecký kraj ve spolupráci s městy zapojenými do DÚK připravil systém slev v širším rozsahu, než vyžadují státní předpisy. Rada Ústeckého kraje zavedení slev již schválila v květnu a v červnu a cestující od 1. 9. využívají slevy v plném rozsahu ve vlacích, zelených autobusech, na turistických železničních i lodních linkách a také včetně jízd MHD po městech Bílina, Děčín, Chomutov, Jirkov, Litvínov, Most, Teplice, Ústí nad Labem a Varnsdorf.

Informace platné pro občany města Košťany.

  • základní obslužnost ve směru do Teplic je pomocí linek 485 a 492 v souhrnném intervalu 30 minut ve špičce, 60 minut mimo špičku – obě linky se v jízdním řádu prokládají
  • z celého města je přímé a pravidelné spojení do Oseka a Krupky (pomocí linky 485),
  • z Kamenného pahorku se dostanete nejen do Duchcova, ale na druhou stranu až do Ústí nad Labem (došlo ke spojení linek 136 a 137 do linky 488)
  • bývalý „Zálužák“ (linka 524) nezajíždí do Košťan-náměstí,  projíždí skrze Střelnou v pravidelném intervalu 60 minut (resp. 120 minut) pod Krušnými horami do Litvínova na jednu stranu, do Krupky a Chlumce na stranu druhou)
  • následkem zjednodušení sítě linek nebude existovat přímě spojení se Mstišovem a Proboštovem
  • do Střelné, Sídliště bude zajíždět jen linka 492 a 524. Na oseckou linku 488 je nutné sejít do zastávky Košťany, Střelná.

Kolik bude stát cestování a jak funguje tarifní kalkulačka?

  • Pro výpočet je důležité znát nástupní a výstupní město
  • V rámečcích na levé straně zadáte název výchozí a cílové zastávky. Pokud znáte výchozí a cílovou zónu, můžete vyhledávat také dle zón.
  • V tabulce se následně objeví kompletní nabídka jízdenek pro zvolenou trasu. Zobrazená cena jízdenky platí z libovolné zastávky výchozí zóny do libovolné zastávky v cílové zóně, včetně přestupů po dobu časové platnosti jízdenky (v rámci jízdenky můžete  přestupovat, což znamená, že například při použití jízdenky do Teplic můžete na jednu jízdenku dojet až do vaší cílové stanice).

Důležité odkazy

Linky projíždějící městem

Platnost jízdní řádů je od 10/2018. S ohledem na pravidelné drobné změny doporučujeme využít přímo webu Ústeckého kraje. Časové polohy některých spojů se mohou lišit.

LinkaSměrInterval špičkaInterval mimo špičkuInterval Víkend Jízdní řád

 485

 

 (Duchcov jako 486) – Osek – Hrob – Košťany, Střelná – Košťany, náměstí – Košťany, Kamenný pahorek – Teplice, Hlavní nádraží (přes Hudcov) – Krupka (Chlumec)

 

Nezajíždí do zastávky Střelná, Sídliště

 30 minut 60 minut 60 minut linka 485 (*.pdf)

 488

 

 Duchcov – Jeníkov – Košťany, Kamenný pahorek – Teplice – Chlumec – Ústí nad Labem, Severní Terasa 60 minut 120 minut 120 minutlinka 488 (*.pdf)

 492

 

 Hrob (jen večer) – Košťany, Střelná – Košťany, náměstí – Košťany, Kamenný pahorek – Teplice, Benešovo náměstí – Novosedlice – Dubí 30 minut 60 minut 60 minut linka 492 (*.pdf)

 493

 

 Moldava – Hrob – Košťany, Střelná – Košťany, náměstí – Košťany, Kamenný Pahorek – Teplice

 

Nezajíždí do zastávky Střelná, Sídliště

 6x denně — 4x dennělinka 493 (*.pdf)

 524

 Litvínov – Lom – Osek – Hrob – Košťany, Střelná – Dubí – Krupka – Chlumec 60 minut 120 minut 120 minut  linka 524 (*.pdf)

Vlakové spojení na Moldavu – „Turistický vláček“ opět v provozu

Regioshark na Moldavské železnici (autor: Libuše Vokatá)
Regioshark na Moldavské železnici (autor: Libuše Vokatá)

Dne 31.10.2018 byla ukončena dlouhodobá výluka na trati 135 Most – Moldava v Krušných horách v úseku Dubí – Moldava v Krušných horách. Od soboty 3.11.2018 je na této trati obnoven provoz vlaků podle jízdního řádu.

Permanent link to this article: https://www.kostany.cz/ruzne-informace-pro-obcany/dopravni-obsluznost-kostan-od-1-1-2015/