Menu
Město Košťany
MěstoKošťany

Zajímavá místa v okolí

Krušné hory – za sportem, výhledy a vlakovou stanicí, kterou v jízdním řádu nenajdete…

Podstatná část katastrálního území Košťan leží na území Krušných hor a tvoří významnou část Cínovecké pahorkatiny (Nejvyšším bodem je Pramenáč 909 m. n. m.).

Vlčí kámen – pohled na vrchol

Lovecký zámeček Lobkowiczů

Lovecký zámeček se nachází 1 km severně od náměstí. Přístupová cesta je ulicí „K zámku“ ve Střelné. V případě, že budete chtít vyrazit z Košťan, je lepší zvolit trasu od knihovny směrem k Lidické ulici.

Zámeček na podzim

Ludvíkův dub

Ludvíkův dub naleznete zhruba 100 metrů východně od loveckého zámečku Lobkowiczů. Jednalo se o jeden ze tří nejstarších stromů v Ústeckém kraji. V rozhodné výšce 130 cm měl v obvodu úctyhodných 742 cm.

Ludvíkův dub

Moldavská horská železnice

Moldavská železnice, nebo také trať č. 135 z Mostu do Moldavy je technickým unikátem. Na svých 40 kilometrech překonává trať převýšení více jak 500 metrů převýšení s mnoha technicky unikátními řešeními.

Zastávka Střelná v Krušných horách na podzim

Štola Lehnschafter – Mikulov

Štola Lehnschafter se nachází na severozápadním okraji někdejšího horního města, nyní obce Mikulova v Krušných horách.

Pohled do štoly

Vodní nádrže Otakar a Barbora

Vodní nádrže Barbora a Otakar vznikaly od 70. let 20. století na místě stejnojmenných hnědouhelných dolů. Větší Barbora se po dokončení revitalizace stala vyhledávaným rekreačním komplexem.

Hlavní pláž v Oldřichově

Zámeček Dvojhradí a obora ve Mstišově

Obora Mstišov leží asi 3km východně od Košťan ve stejnojmenné části města Dubí. Patří mezi nejmenší obory v České republice ale díky bezprostřední blízkosti z jaké lze zvířata pozorovat k velmi oblíbeným.